main

Porady

O tym się mówi: dieta pudełkowa

16 stycznia 2017 — 0

shutterstock_451552675-960x712.jpg

Dieta pudełkowa to obecnie jedna z najpopularniejszych form zdrowego odżywiania, która pomaga zgubić zbędne kilogramy i stać się zdrowszym. Do jej stosowania przyznają się ludzie z pierwszych stron gazet, ale jeśli dobrze rozejrzysz się wśród znajomych, na pewno zobaczysz wiele osób, które odżywiają się w ten sposób. Dlaczego dieta pudełkowa stała się tak popularna? Dowiedz się tego, a może i Ty przestawisz się na zdrowe odżywianie.

Co to jest dieta pudełkowa?
Najprościej mówiąc, dieta pudełkowa to korzystanie z cateringu dietetycznego przygotowującego specjalne posiłki, które wcześniej zostały ustalone po konsultacji z dietetykiem. Możesz też skorzystać z odpowiednio wybranego programu dietetycznego, np. diety antycellulitowej, bezglutenowej albo wegetariańskiej. Kiedy już wszystko zostanie ustalone, każdego dnia, z samego rana, firma cateringowa przywiezie dania przygotowane specjalnie dla Ciebie. Zazwyczaj odbywa się to między 5 a 7 rano, ponieważ dieta pudełkowa obejmuje wszystkie posiłki, które należy jeść w ciągu dnia. Wśród nich: śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja. Bardzo wygodne jest to, że dostawę można zamówić pod dowolny adres, nie tylko do domu, ale też, np. do pracy.

Zalety diety pudełkowej
Popularność diety pudełkowej wynika z wielu zalet takiego sposobu odżywiania oraz korzyści, które są związane z obsługą przez profesjonalną firmę cateringową, a są nimi:

  • Możliwość regularnego jedzenia. Wyrobienie w sobie takiego nawyku jest bardzo dobre dla organizmu i wspomaga odchudzanie. Jeśli codziennie rano otrzymasz gotowe posiłki na cały dzień to bez najmniejszego kłopotu możesz wyznaczyć sobie konkretne godziny na jedzenie, pomiędzy którymi będą takie same odstępy czasu. Np. śniadanie rozpoczynaj codziennie ok. godz. 7, a każdy kolejny posiłek jedz co 3 lub 4 godziny. Regularność spożywania posiłków dostosuj do swoje planu dnia, aby żadna wymówka nie spowodowała, że nie zjesz śniadania albo obiadu.
  • Wygoda i oszczędność czasu. Dieta pudełkowa to brak konieczności samodzielnego gotowania, ciągłego przeliczania kalorii i robienia dużych zakupów spożywczych. Posiłki przygotowane przez firmę cateringową są umieszczane w pudelkach termicznych, dlatego przez długi czas zachowują swoją temperaturę i często wymagają tylko krótkiego podgrzania w kuchence mikrofalowej.
  • Zdrowe jedzenie. Masz pewność, że po konsultacji z dietetykiem i dzięki współpracy z cateringiem dietetycznym Twoje posiłki są odpowiednio zbilansowane i dostosowane do konkretnych potrzeb;
  • Różnorodność posiłków. Dania są przygotowywane przez profesjonalnych kucharzy, dlatego możesz mieć pewność, że jedzenie będzie nie tylko smaczne, ale też zróżnicowane. Nawet takie, którego prawdopodobnie nigdy sam nie przygotujesz w domu, ze względu na brak odpowiednich umiejętności i możliwości związanych z wyposażeniem Twojej domowej kuchni;
  • Skuteczność. Dzięki diecie pudełkowej można stracić naprawdę wiele kilogramów, a do tego być zdrowszym i czuć się lepiej każdego dnia, ponieważ posiłki są zdrowe i regularnie spożywane. Największą przeszkodą w przestawieniu się na dietę pudełkową jest jej cena. Średni koszt na dzień wynosi ok. 50 zł, a więc w przeliczeniu na cały miesiąc jest to kwota w wysokości ok. 1500 zł. W zależności od rodzaju diety, jej skomplikowania oraz kosztów składników, cena ta może się zmienić. Nie rezygnuj jednak już na starcie. Najpierw przelicz swoje miesięczne wydatki na jedzenie, również na mieście w restauracjach i barach typu fast food, ponieważ korzystając z cateringu dietetycznego Twoje zakupy spożywcze ograniczą się do minimum i może się okazać, że dieta pudełkowa po prostu Ci się opłaci. Pamiętaj też, że zdrowie jest nie do przecenienia, dlatego czasem dobrze jest trochę więcej w siebie zainwestować.

Hit wśród gwiazd!
Do korzystania z diety pudełkowej przyznają się m. in. Ewa Chodakowska, Marcin Prokop, Agnieszka Hyży (Popielewicz), Czesław Mozil i Kasia Cichopek. Wszystko dzięki temu, że korzystanie z cateringu dietetycznego pomaga przy odchudzaniu. Likwiduje problem samodzielnego gotowania, co jest szczególnie ważne dla zapracowanych osób. Nic więc dziwnego, że dieta pudełkowa stała się prawdziwym hitem wśród gwiazd, które dzięki niej nie muszą już martwić się o przeliczanie kalorii, bo robi to za nie profesjonalna firma cateringowa.

0 0 vote
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x